Registracija su esveikata.lt
Skambinkite I–V 8:00–18:00 (8 421) 69 046

Šeimų lankymo specialistė dalyvavo konferencijoje Lietuvos Respublikos Seime

11 / 10 / 2023

Norime pasidžiaugti, kad VšĮ Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (toliau - Pakruojo PSPC) vykdomas “Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas Pakruojo PSPC” projektas, kuris įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis, jau atneša apčiuopiamus rezultatus ir netgi matomas aiškus jo tęstinumas ateityje.

deti3

Lapkričio 9 dieną Lietuvos Respublikos Seime vyko susitikimas, kuriame pristatytas projekto „1000 motinystės dienų" veiksmų planas“. Susitikime dalyvavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė. Labai malonu pranešti, kad progą sudalyvauti bei pasisakyti turėjo ir mūsų įstaigos šeimų lankymo specialistė Ligita Vitkienė su kolege iš Marijampolės Vytaute Švediene.

deti4

Susitikimo metu paliestos labai svarbios ir skaudžios temos – pogimdyminė depresija, motinystės iššūkiai. Ligita Vitkienė drauge su kolege pristatė Šeimų lankymo projekto veiklas, jo naudą mamai, vaikui ir visai šeimai, pasidalino patirtimis, pasiektais rezultatais. Ministras A. Dulkys džiaugėsi projektu ir prakalbo apie planus artimoje ateityje apmokyti daugiau specialistų visoje Lietuvoje. Siekiama, kad ypatingas dėmesys būtų skiriamas visuomenės ir specialistų pareigai bei gebėjimų stiprinimui laiku atpažinti pogimdyminės depresijos požymius, suteikti reikiamą pagalbą. Norima, kad šeimos lankymo modelis taptų ne tik projektine veikla, tačiau besilaukiančių ir neseniai pagimdžiusių mamų ir šeimų lankymas būtų norma bei diegiamas visose savivaldybėse.

Tikimės, kad taip ir įvyks, bus išvengta daug skaudžių mamų ir jų mažylių likimų. Pastarųjų metų įvykiai aiškiai parodo, kad darbas su šeima yra be galo reikalingas, netgi būtinas. Labai džiaugiamės, kad Pakruojo PSPC su savo puikia specialiste Ligita prisideda prie naujos pradžios ir gražesnės ateities.

Visos naujienos Visos naujienos