Registracija su esveikata.lt
Skambinkite I–V 8:00–18:00 (8 421) 69 046

Viskas apie burnos higieną

02 / 28 / 2023

 

Norint džiaugtis gražia šypsena, privalome rūpintis savo dantimis. Kasdieninę dantų priežiūrą sudaro - dantų šepetėlis ir dantų pasta, bet būtina valyti ir tarpdančius. Jų valymas yra sudėtingas, bet ir labai svarbus burnos sveikatai palaikyti.  Sunkiai pasiekiamose vietose kaupiasi apnašos, formuojasi dantų akmenys. Reguliariai atliekama profesionali burnos higiena  kabinete padeda spręsti šias problemas. Apžvelkime, ką reikia žinoti apie burnos higieną, kaip rūpintis savo burnos sveikata, kad vizitai pas burnos higienistą būtų trumpesni ir malonesni.

1d

Kaip atrodo dantys prieš ir po burnos higienos?

2d 3d

4d

 Kaip atliekama burnos higiena?

Burnos higienos procedūros metu yra pašalinami viršdanteniniai ir podanteniniai konkrementai (akmenys). Vizitas pradedamas nuo burnos apžiūros, tuomet naudojant ultragarsino skalerį pašalinami dantų akmenys, nuvalomi jų likučiai. Dažnai burnos higienistas naudoja „Air Flow“ metodą, kuris leidžia efektyviai pašalinti apnašas, atsirandančias dėl žalingų įpročių ar dažančių produktų vartojimo (rūkymo, kavos, arbatos ir kt.). Su oro ir vandens srautu danties paviršių veikia kalcio karbonato dalelių srautas, kuris pasiekia net ir tas vietas, kurias sudėtinga išvalyti net ultragarso skaleriu.

Tam kad burnos higiena būtų užbaigta, burnos higienistas turi nupoliruoti  jūsų dantis specialia pasta ir šepetėliu. Po poliravimo dantys tampa švelnūs.

Kaip dažnai reikia atlikti burnos higieną?

Rekomenduojama profesionalią burnos higieną atlikti kas pusmetį, bet tiksliau gali pasakyti burnos higienistas įvertinęs jūsų  burnos būklę. Tai priklauso nuo individualios burnos priežiūros, kurią atliekate namuose – kuo atidžiau valote dantis, tuo mažiau kaupiasi bakterijų, apnašų ir akmenų. Dažnesnį burnos higienos atlikimą gali lemti jūsų žalingų įpročių turėjimas.

Ar skauda atlikti burnos higienos procedūrą?

Ši procedūra nėra skausminga, tačiau po jos pacientai gali pajusti nežymų, trumpalaikį dantų jautrumą. Jei pacientas atvyksta jau turėdamas labai jautrius dantis, galima burnos higieną atlikti su vietine nejautra. Daugeliui pacientų burnos higiena nėra maloni procedūra, bet po jos iš karto pajusite palengvėjimą ir švarą burnoje. 

Ar reikia pasiruošti burnos higienai?

Nereikalingas specialus pasiruošimas procedūrai. Rekomenduojama, įprastai išsivalyti dantis šepetėliu ir dantų pasta, išsivalyti tarpdančius.

Ko negalima daryti po burnos higienos?

Rekomenduojama tris valandas po procedūros nevalgyti dažančių maisto produktų (raudoni burokėliai, morkos, uogos, padažai), nerūkyti, negerti dažančių gėrimų (kava, vaisių sultys, juoda ir žalia arbatos, raudonas vynas). Jei jaučiate nežymų dantenų jautrumą, jį nuraminti padės specialus skalavimo skystis – apie jį pasiteiraukite savo burnos higienisto. Tačiau būtina žinoti, kad jautrumas pasireiškia ne visiems pacientams ir natūraliai praeina per dieną ar dvi.

Dantų priežiūra po burnos higienos procedūros

Po atliktos profesionalios burnos higienos nepamirškite toliau prižiūrėti savo dantis namuose. Kasdieninėje dantų valymo rutinoje nepamirškite, kad nepakanka naudoti tik  dantų šepetėlį ir dantų pastą, būtina į pagalbą tarpdančių valymui pasitelkti tam skirtas priemones - tarpdančių siūlą, tarpdančių šepetėlius, ar net pasvarstykite apie galimybę įsigyti burnos irigatorių. Tai visapusiškai sumažins apnašo kaupimąsi ant įvairių dantų  paviršių, pagerins jūsų burnos sveikatą. Jei laikysitės rekomendacijų kitas vizitas pas burnos higienistą bus trumpesnis ir malonesnis.

Mūsų poliklinikoje dirba kvalifikuotos burnos higienistės:

KRISTINA MAČIULIENĖ

• dirba poliklinikoje I-III ir V nuo 08.00 - 16.00

AUŠRINĖ NAKČIŪNAITĖ

• dirba poliklinikoje IV-V nuo 08.00 - 16.00

• dirba Linkuvos ambulatorijoje III nuo 08.00 - 15.00

JŪRATĖ ŽEIMANTAITĖ

• dirba Žeimelio ambulatorijoje II, IV ir V nuo 08.30 - 1430

Registracija pas burnos higienistes, dirbančias poliklinikoje, vykdoma bendroje registratūroje 842169046 arba kabinetų telefono numeriu 842166038.

Registracija pas burnos higienistę, dirbančią Linkuvos ambulatorijoje, vykdoma ambulatorijos registratūroje telefonu 842164266.

Registracija pas burnos higienistę, dirbančią Žeimelio ambulatorijoje, vykdoma ambulatorijos registratūroje telefonu 842145183.

 

Visos naujienos Visos naujienos