Registracija su esveikata.lt
Skambinkite I–V 8:00–18:00 (8 421) 69 046

Vaikų konsultacija

12 / 18 / 2020

Malonu matyti atsinaujinusias, šviesias vaikų konsultacijos patalpas. Dar maloniau pamatyti bei išgirsti ten dirbantį patikimą, jautrų ir paslaugų kolektyvą.

Vaikai – tai gyvenimo gėlės, kurios auga taip, kaip jas prižiūri. Taigi, vaikų sveikata kiekvienam tėvui pats didžiausias turtas. Nuo pat pirmųjų dienų, vaikui ir tėvams svarbu patikimi gydytojai, savo srities specialistai, kurie pataria kaip elgtis, skuba į pagalbą, ištikus bėdai, nuteikia pozityviai.  Jau ne vienus metus Pakruojo PSPC dirba puikios gydytojos: Laima Gudienė ir Sonata Sudarienė bei slaugytojos: Irena Narvydaitė ir Bronė Molienė.

Vaikų gydytoja Laima Gudienė Pakruojo PSPC jau nuo 2007 metų. Pačiame Pakruojyje ji žymiai ilgiau, nes nuo 1990 dirba ir Pakruojo ligoninėje. Laima Gudienė puikiai pažįstama Pakruojyje ir Lygumų miestelyje, į kurį vyksta kartą per savaitę ir turi ten savo pacientų ratą.

Gydytoja užaugo Pakruojo rajone, Puodžiūnų kaime. Kaip pati sako, niekada neabejojo dėl savo pasirinkimo, jau vidurinėje mokykloje nusprendė, kad mokysis medicinos ir taps vaikų gydytoja, nes visada labai mylėjo vaikus. Po mokyklos baigimo gydytoja įstojo į Kauno medicinos institutą, jį baigusi kurį laiką dirbo Kauno klinikose. Po kelių metų, t.y. 1990 metais, dėl su šeima susijusių aplinkybių Laima Gudienė grįžo į savo gimtąjį Pakruojo kraštą.

Gydytoja turi ilgametę darbo patirtį, stengiasi darbe matyti tik teigiamus dalykus, žinoma, būna visko. Padaryti, augančiai kartai. Mūsų krašte vaikų nėra daug, taigi  norisi, kad jie nebūtų pamiršti, vaikų poreikiams būtų skiriama daugiau dėmesio, jų sveikata ir gerovė būtų pirmoje vietoje, nes vaikai yra mūsų ateitis. Liūdna dėl to, kad rajonas sensta, smagiau būtų matyti daugiau jaunų šeimų, besišypsančių vaikų nedideliame Pakruojo mieste bei rajone.

Darbe gydytojai Laimai Gudienei svarbiausia teigiamos emocijos – kai pasieki norimą rezultatą ir gali padėti. Todėl  ji stengiasi, kad teigiamų emocijų būtų kuo daugiau.

Kita puiki gydytoja, kuri Pakruojo PSPC dirba nuo 2017 metų, Sonata Sudarienė. Tiesa, gydytoja Pakruojo mieste dirba jau net 20 metų, todėl taip pat daugeliui yra pažįstama. Sonata Sudarienė kilusi iš Alytaus, ten baigė mokyklą. Tapti vaikų gydytoja ji nusprendė, nes visada tikėjo, kad vaikai yra mūsų ateitis. Verta į juos investuoti, tačiau būtina išmokti vaikus auginti.

Nusprendusi kuo nori tapti ateityje, Sonata įstojo į tuometinį Kauno medicinos institutą. Įdomu tai, kad 1998 keitėsi įstaigos pavadinimas ir baigė ji jau Kauno medicinos universitetą (dabar  Lietuvos sveikatos mokslų universitetas). Po studijų gyvenimo kelias atvedė į Pakruojį.

Darbas Pakruojo PSPC vaikų konsultacijoje gydytojai Sonatai patinka. Čia jauki aplinka, darnus kolektyvas, gera bendra atmosfera, kas darbui labai svarbu. Ypač smagu dirbti neseniai atnaujintose patalpose. Dabar patogiau ne tik gydytojoms, bet ir pacientams, ypač tėvams su mažais vaikais. Taip pat dalį laiko Sonata Sudarienė dirba Linkuvos ambulatorijoje. Gydytojai gaila tik dėl to, kad vaikų Pakruojyje ir kituose rajonuose vis mažėja. Maloniausia darbe matyti kaip vaikai auga, keičiasi.

Vaikų gydytojos tikslas – padėti vaikams likti sveikais. Todėl ji skatina rūpintis sveikata iš anksto. Svarbiausia yra profilaktika. Tėvams norisi priminti paprastą, bet labai svarbų dalyką - mylėkite savo vaikus!

Vaikų konsultacijoje ilgus metus dirba puikios, paslaugios slaugytojos: Irena Narvydaitė ir Bronė Molienė. Kaip pačios sako, jos užaugino ne vieną kartą. Slaugytojoms gera matyti kai vaikai užauga sveiki, o vėliau atsiveda ir savo mažylius.

 IMG 20201218 143147

Slaugytoja Irena Narvydaitė taip pat kilusi iš Pakruojo rajono, Ruponių kaimo. Pakruojyje ji dirba net 40 metų, todėl nenuostabu, kad daugumai Pakruojo gyventojų daugiau ar mažiau yra žinoma. 1980 metais Irena baigė Panevėžio medicinos mokyklą ir pradėjo dirbti Pakruojo ligoninėje, vaikų skyriuje. Vaikų konsultacijoje ji nuo 1982 metų. Per ilgus darbo metus Irena Narvydaitė nė karto nesuabejojo dėl savo pasirinkto kelio, gera būti tarp vaikų, gera matyti kaip jie auga, kaip keičiasi kartos. Norisi, kad vaikai patirtų kuo mažiau skausmo ir būtų sveiki.

Slaugytoja Bronė Molienė su vaikais taip pat dirba ilgus metus, jau virš 30. Ji kilusi iš žemaitijos, vėliau dėl gyvenimiškų aplinkybių atvyko į Pakruojį. Bronė Molienė visada svajojo apie panašią darbo sritį, nes norėjo dirbti su vaikais. Ji sukaupusi tikrai nemažai darbo patirties, teko dirbti ir mokykloje, ir vaikų konsultacijoje, laboratorijoje. Liudna darbe tik dėl vieno dalyko – labai sumažėjo gimstamumas. Vis dėlto, slaugytojai visada gera matyti kai tėvai rūpinasi savo vaikais. Smagu ir dėl darbo sąlygų, nes atnaujinus patalpas daug maloniau ir jaukiau ateiti į darbą, praleisti jame dieną.

Gydytojos ir slaugytojos vieningai siekia tikslo - matyti sveikus ir laimingus vaikus, užkirsti kelią ligoms. Nors dažnai tenka išgirsti verkiančius mažylius, pavyzdžiui, kai atliekami planiniai skiepai, visos vieningai pritaria, kad prie mažylių ašarų tikrai niekada nepriprantama. Dėl kiekvieno vaiko skauda širdį. Šiuo sunkiu Lietuvai ir pasauliui metu, vaikų konsultacijos kolektyvas linki visiems laikytis vieningai ir tikėti, kad greit ateis geresni laikai.

Visos naujienos Visos naujienos