Registracija su esveikata.lt
Skambinkite I–V 8:00–18:00 (8 421) 69 046

Vaikų apsilankymas pas gydytojus

04 / 06 / 2023

Labai dažnai vaikai apsilankymus pas gydytojus ir įvairias medicinos procedūras laiko gąsdinančiais, todėl svarbu vaiką tinkamai nuteikti prieš vizitą.

  • Reikia papasakoti vaikui, kodėl lankysitės pas gydytoją, ką jis darys ir kodėl tai reikalinga. Nereikėtų žadėti, kad vaikui neskaudės, ypač jei žinote, kad nemalonių pojūčių tikrai bus. Geriau iš anksto paaiškinti, kad skaudės tik truputį, bet tai tik į gerą ir padės greičiau pasveikti. Nepamirškite, kad vaikams aiškiausia yra žaidimų kalba.
  • Saugiau vaikui padės jaustis tai, jei kabinete kartu bus artimiausi žmonės (tėvai). Kartais, priklausomai nuo amžiaus, vaikai būna ramesni, jei gydytojas apžiūri juos sėdinčius tėvams ant kelių ar laikomus glėbyje.
  • Norint, kad vaikas adekvačiai reaguotų į įvairias medicinines procedūras, pavyzdžiui kraujo ėmimą, pirmiausia į jas ramiai turi reaguoti tėvai. Konfliktuojantys, dirglūs, vaiko akivaizdoje nemandagiai bendraujantys su medikais tėvai tik pagilina vaiko baimes susijusias su medicina.
  • Jokiu būdu vaiko negalima gąsdinti ir pateikti medicinos kaip “baubo”. Viena dažniausių tėvų klaidų – vaikų gąsdinimas pateikiant apsilankymą medicinos įstaigoje kaip bausmę dėl blogo elgesio. Tikriausiai daug kam teko girdėti, jog jeigu nesivalysite dantų ar valgysite daug saldumynų, pradės skaudėti dantis ir tuomet jau reikės keliauti pas odontologą arba, jei negersite vaistų, važiuosite į ligoninę. Panašios frazės mažiesiems tikrai sukelia tik dar daugiau baimės.
  • Vaikams svarbu paskatinimas, pagyrimas ar nedidelis apdovanojimas. Jei vaikas elgėsi tinkamai, jį būtinai reikia pagirti. Be pagyrimo, galime vaiką paskatinti saldainiu, gražiu lipduku ar nedidele pramoga. Net jei vaiko elgesys nebuvo tobulas, vis tiek reikia jį paskatinti,  nes tai padės vaikui suprasti, kad nemalonios procedūros ilgai netrunka, o po jų visuomet laukia kažkas smagaus.

Registruotis pas Pakruojo PSPC vaikų ligų gydytojus bei gydytojus odontologus jau galite apsilankę https://ipr.esveikata.lt/

Taip pat Pakruojo PSPC vaikų konsultacijos numeriais: (8 421) 69048 ir 8 687 84895

Pakruojo PSPC vaikų konsultacija visomis darbo dienomis  dirba nuo 8:00 iki 16:00.

Visos naujienos Visos naujienos