Registracija su esveikata.lt
Skambinkite I–V 8:00–18:00 (8 421) 69 046

Rugsėjo 15 minima Pasaulinė kovos su prostatos vėžiu diena

09 / 15 / 2023

Šią dieną ypatingas dėmesys skiriamas vienai klastingiausių vyrų ligų – prostatos vėžiui. Siekiant užbėgti ligai už akių Lietuvoje vykdoma Prostatos vėžio ankstyvosios diagnostikos prevencinė programa.

  • Programa rekomenduojama visiems vyrams nuo 50 iki 69 metų, o tiems, kurių broliai ar tėvai sirgo šia liga, reguliariai sveikatą reikėtų tikrintis nuo 45 metų.
  • Net ir jaunesniems vyrams arba jeigu šeimoje nebuvo prostatos ligų atvejų, vos pajutus bet kokį šlapinimosi diskomfortą reikėtų neignoruoti to ir nedelsiant kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Medicina sparčiai tobulėja, tad laiku atliktas tyrimas gali padėti rasti prostatos vėžį dar ankstyvoje stadijoje ir taip padidinti sėkmingo gydymo tikimybę!
Svarbu prisiminti ir tai, jog ligų atsiradimui įtakos turi netaisyklingas gyvenimo būdas bei mityba, didelis gyvulinės kilmės riebalų kiekis. Rekomenduojama valgyti kuo daugiau vaisių, daržovių bei žuvies produktų.


Norint pasitikrinti pagal prostatos vėžio ir kitas prevencines programas, reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. Pakruojo PSPC pacientai taip pat gali kreiptis šiuo telefono numeriu: +37060820115.


Šią dieną norisi priminti kiekvienam, kad vyrui rūpintis savo sveikata neturėtų būti gėda. Taigi, rūpinkitės savimi bei paraginkite savo artimuosius atlikti tyrimus!

Visos naujienos Visos naujienos