Registracija su esveikata.lt
Skambinkite I–V 8:00–18:00 (8 421) 69 046

Projektas „Pakruojo rajono PSPC teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas tikslinėms asmenų grupėms“

10 / 16 / 2020

IMG 20201015 091805

Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Pakruojo PSPC) baigia įgyvendinti iš Europos sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą „Pakruojo rajono pirminės sveikatos priežiūros centro teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimo tikslinėms asmenų grupėms“ projektą. Pagrindinis projekto uždavinys - modernizuoti pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūrą. Pastebėta, kad medicinos įrangos trūkumas, pasenusios patalpos, tiesiogiai įtakoja teikiamų paslaugų kokybę, todėl nuo 2019-05-16 iki 2020-10-31 parengtas ir sėkmingai įgyvendinamas modernizavimo projektas. Jau galima pasidžiaugti akivaizdžiais darbo rezultatais, apie kuriuos privalo sužinoti kiekvienas Pakruojo PSPC pacientas.

Nuotraukų galerija

Viena iš projekto veiklų - patalpų, reikalingų efektyvesniam paslaugų teikimui, remontas ir pritaikymas asmenims su negalia. Suremontuotos ir atnaujintos patalpos (esančios adresu J. Basanavičiaus g. 4A), pritaikytos neįgaliųjų poreikiams. Atlikti remonto darbai antro aukšto patalpose: praplėstos procedūrinio kabineto patalpos, neįgaliųjų poreikiams pritaikyti sanitariniai mazgai, suremontuoti gydytojų odontologų kabinetai, dantų rentgeno kabinetas. Matomi akivaizdūs pokyčiai, nes atlikti patalpų apdailos bei elektros, vandentiekio, nuotekų sistemos atnaujinimo darbai.

Svarbu paminėti, kad įrengtas visiškai naujas DOTS kabinetas (patalpos savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, kuriose bendrosios praktikos slaugytojas teikia tuberkuliozės gydymo paslaugas) ir priklausomybės nuo opioidų pakaitinio gydymo kabinetas. Čia atliktas patalpų pirmame aukšte remontas, kabinete ir tambūre, vykdyti apdailos darbai, pakeistos grindų ir lubų dangos, durys, čia taip pat atlikti nuotekų sistemos, vandentiekio ir elektros instaliacijų atnaujinimo darbai. Dėl epidemiologinės situacijos laikinai šiame kabinete veikia COVID -19 ligos tyrimų paėmimo punktas.

Ne mažiau svarbi projekto veikla yra medicinos ir kitos įrangos įsigijimas, pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms teikti. Mobilių paslaugų namuose efektyvumui gerinti įsigyti 4 elektrokardiografai su duomenų perdavimo galimybe ir 8 nešiojami kompiuteriai. Turima įranga pagerina teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą, darbo operatyvumą, todėl ligas diagnozuoti galima anksčiau. Nupirkti 6 mobilūs lašelinės stovai, 25 kraujospūdžio matavimo aparatai, net 29 pulsoksimetrai, tai itin svarbu, nes iki šiol pulso dažnis buvo matuojamas mechaniniu būdu. 4 lentelės regėjimo aštrumui nustatyti, 5 stetofonendoskopai ir bendrosios paciento apžiūros kušetės, tiek pat naujų medicininių širmų, kraujo analizatorius, 4 šlapimo analizatoriai, viena nauja ginekologinė kėdė, paros kraujospūdžio matavimo aparatas. Svarbu paminėti ir tai, kad šeimos gydytojų kabinetuose atnaujinti net 6 stacionarūs kompiuteriai, 5 spausdintuvai, nes sena įranga nebebuvo produktyvi, stabdė darbo našumą. Kaip jau buvo minėta, naujai įrengtas DOTS kabinetas. Jame buvo nupirkti reikalingi baldai, kompiuteris su spausdintuvu, baktericidinė lempa, seifas. Įsigytos ir tikslinės transporto priemonės, pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimui namuose. Tad, nuo šiol sveikatos būklės patikra greitesnė ir kokybiškesnė, o ligas diagnozuoti galima anksčiau.

Ypatingai norisi pabrėžti odontologų skyriaus atnaujinimą, kuriam teko daugiausiai lėšų. Čia atliktas 3 kabinetų remontas, nupirkti du odontologo darbo vietos įrangos komplektai. Įsigyta reikalingos įrangos: autoklavas (slėginis prietaisas, skirtas medžiagoms ir įrankiams sterilizuoti), dentalinis rentgeno aparatas, viziografas skirtas dantų nuotraukoms skaitmenizuoti.

Kalbant apie odontologų skyrių, svarbu pasidžiaugti pasipildžiusiu kolektyvu. Prie Pakruojo PSPC odontologų kolektyvo senbuvių: Alberto Vaitkevičiaus, Giedrės Pliūraitės, Pauliaus Grigaliūno ir Agnės Laurinavičienės, kuriuos pacientai jau puikiai pažįsta, prisijungė net 3 nauji veidai, motyvuotos savo srities specialistės: Ernesta Vincevičienė, Giedrė Ambrazevičiūtė, Danielė Janulevičiūtė.

Visos naujienos Visos naujienos