Registracija su esveikata.lt
Skambinkite I–V 8:00–18:00 (8 421) 69 046

Poliklinikos gydytojų gretose – dar viena jauna gydytoja

01 / 08 / 2020

Pakruojo pirminės sveikatos priežiūros centre iš vaiko priežiūros atostogų grįžo jaunoji šeimos gydytoja Ieva Šablinskaitė. Jau visas mėnuo, kai 206 kabinete gydytoja priima ligonius, o nuo sausio dirbs kiekvieną dieną, išskyrus trečiadienį, nuo ryto iki pietų.

Ieva Šablinskaitė – Panevėžio  miesto vaikas. Nuo mažų dienų su tėvais ir jaunesniu broliu šiame mieste ir gyveno. Mokėsi ir baigė Juozo Balčikonio gimnaziją. Mokslai sekėsi gerai, ypač mėgo biologiją ir chemiją. Kalbėdama apie mokyklą jaunoji gydytoja džiaugėsi, jog čia mokiniai buvo labai skatinami mokytis, o ir jų rezultatai buvo (ir dabar yra) geri. Kai baigdama gimnaziją planavo, kur studijuoti mediciną, biologijos mokytoja juokavo: „Neturi reikšmės, kokiame mieste studijuosite, nes per užimtumą mokslais – miesto vis vien nematysite.“ Ieva pasirinko LSMU Kaune. Taip ir buvo: mokslai atimdavo visą laisvą laiką, tai miestu grožėtis teko tikrai mažai. O gydytoja mergina norėjo būti nuo mažumės. Ją domino ligos, žaizdos ir visa, kas susiję su jomis, be to pasirinkti mediciną skatino ir  sutikti nuostabūs mokytojai. Pasirinko šeimos gydytojo specializaciją ir dėl to nesigaili. „Pati idėja – padėti žmogui – suteikia moralinį pasitenkinimą. Tuo labiau, kad nesunkiai sekasi bendrauti su įvairiais žmonėmis,“ – atviravo jaunoji specialistė.

Sėkmingai baigusi studijas šeimos gydytojo rezidentūrą atliko Vilniuje, Panevėžyje. Kadangi pati kilusi iš Panevėžio, tai ir dirbti grįžti į savo miestą norėjo. Darbo ieškojosi, tačiau Pakruojo PSCP pasiūlymas prieš trejetą metų buvo palankesnis, ir dirbti pradėjo čia. Paklausta, ar atsimena pirmuosius metus, kas buvo sunku, sutrinka: „Pradžia nebuvo lengva, dirbau, po truputį įsivažiavau. Atrodo, taip seniai buvo, jog nebepamenu. Kolektyvas čia labai puikus, padeda. Kad ir dabar, grįžus po metų, nėra lengva vėl įsivažiuoti, tačiau sutinki žmones, vėl grįžta jų ligų istorijos. Galiu pasitarti su savo kurso draugu R. Šilinsku ar kitais kolegomis“. Sugrįžus po metų gydytoja pastebėjo, jog dalis buvusių pacientų perėjo pas kitus gydytojus, dėl to jai truputėlį gaila. Juolab, kad ir būdama atostogose, domėjosi savo ligonių gyvavimu. Jos sąmoningas pasirinkimas – dirbti  šeimos gydytoja nedidelėje regiono gydymo įstaigoje – pasiteisino. „Šeimos gydytojo darbas ribų neturi – tuo jis ir yra įdomus. Norėčiau tapti tvirta specialiste, o pacientų įvairovė tai ir duoda: dažnai tenka galvą pasukti ir ne tik dėl gydymo,“ – atvirauja gydytoja. Čia dirbdama ji mato skirtingas ir gana įvairias žmonių negandas. Gydytoja pastebi, jog respublikoje dažnai kalbama apie pagalbą vaikams, tačiau tikrai mažai kalbama apie seną, vienišą, dažnai toli nuo centro gyvenantį vyresnį žmogų. Būtent jiems reikėtų skirti didesnį dėmesį, juos labiau pagloboti. Net mieste gyvenantis, vaikų ir šeimos dėmesio nesulaukiantis senjoras, dažnai pas gydytoją ateina ne tik su fizine liga, bet ir dvasiškai palūžęs. O tada ir gijimas sunkesnis. „Noriu būti gera gydytoja,“ – sako jaunoji medikė.

Labai jai norėtųsi, kad iš Panevėžio į Pakruojį kursuotų daugiau autobusų, kad į darbą važiuoti galėtų jais. Tada kelionės metu galėtų skaityti naujausią literatūrą, ruoštis darbui. Dabar priversta vairuoti savo automobilį, taip negali „sutaupyti“ laiko. Nors dabar, kai namuose yra mažylė, automobilis padeda greičiau grįžti namo. Dabar dirbant reikia priprasti, jog mintyse šalia paciento, visada bus dukrytė Rugilė. Ją auginti ir prižiūrėti padeda auklė ir netoli gyvenantys tėvai.

Pakalbintas PSC direktorius Agnius Karmonas sakė: „Labai džiaugiuosi, kad gyd. Ieva Šablinskaitė grįžo darbuotis į Pakruojį. Prisipažinsiu, išsaugoti gydytoją Pakruojyje buvo tikrai nelengvas uždavinys. Šia jauną specialistę jau spėję pamilti pacientai labai džiaugiasi jos darbu, dėmesiu, atjauta. Gydytoja priima tiek vaikus, tiek suaugusius, tad visa šeima gali lankytis pas vieną gydytoją. Dažnai sulaukiame klausimo, ar dar galima prisirašyti pas gydytoją? Tikrai taip.  Prisirašymui pakanka užpildyti prašymo formą registratūroje.“

Dėl š.m. gruodžio 4 d. „Auksinės varpos“ leidinio Nr. 94  straipsnio apie Pakruojo poliklinikos chirurgą Aurimą Klivicką nurodytos informacijos: „ kad gydytojas priima visus pacientus, nepriklausomai kurioje gydymo įstaigoje pacientas prisirašęs“ norime patikslinti ir atsiprašyti už suklaidinimą. Gydytojas nemokamai priima tik prie Pakruojo poliklinikos (PSPC) prisirašiusius pacientus, visiems kitiems norintiems gauti chirurgo paslaugas jos gali būti teikiamos, tačiau jos yra mokamos. Nemokamai teikiama tik būtinoji pagalba.

PSPC informacija

Visos naujienos Visos naujienos