Registracija su esveikata.lt
Skambinkite I–V 8:00–18:00 (8 421) 69 046

Paskaita apie gimdos kaklelio vėžio simptomus ir požymius

04 / 21 / 2023

20230421 093140

Balandžio 20 dieną Pakruojo PSPC akušerė Ligita Vitkienė lankėsi Linkuvos SPC Mamos ir Vaiko namuose. Ten ji vedė paskaitą temomis, kurios labai svarbios ir naudingos jaunoms mamoms bei visoms kitoms moterims.

Paskaitos metu kalbėta apie gimdos kaklelio vėžio simptomus ir požymius. Akcentuota savalaikė patikros dėl gimdos kaklelio vėžio svarba.

Primename, kad dėl gimdos kaklelio vėžio nemokamai gali tikrintis moterys nuo 25 iki 34 metų (imtinai). Kartą per 3 metus atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. O moterims nuo 35 iki 59 metų (imtinai) kartą per 5 metus atliekamas gimdos kaklelio medžiagos paėmimas AR ŽPV.

Taip pat moterims pateikta detali informacija apie krūties vėžį. Akušerė Ligita pasidalino kokie pirminiai krūtų ligų simptomai, kokios priežastys gali lemti vėžio išsivystymą, o svarbiausia – kaip pačioms atpažinti pirminius krūtų pakitimus. Dalinamės trumpa atmintine, kaip pasitikrinti krūtis pačioms.

 pasitik

Primename, kad moterims nuo  metų (imtinai) kartą per 2 metus atliekamas mamografinis tyrimas. Tam tereikia gauti šeimos gydytojo siuntimą ir užsiregistruoti mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje, atliksiančioje tyrimą. 

Akušerė Ligita Vitkienė palietė dar vieną itin jautrią temą – kiaušidžių vėžys. Liga labai klastinga, neturi specifinių simptomų, tačiau yra galimybė pasitikrinti. Galima kreiptis konsultacijai į akušerį-ginekologą, atliekamas mokamas kraujo tyrimas.

Taip pat akušerė moterims detaliai papasakojo apie kontracepcijos rūšis, privalumus bei trūkumus. Apie menopauzę ir kaip sau padėti jos metu. Paliesta tema apie gan dažnus šlapimo pūslės susirgimus, kuriuos reikia mokėti atpažinti ir laiku gydyti.

Ligita kviečia moteris, norint išvengti klastingų ligų, būti sąmoningomis, reguliariai tikrintis sveikatą. Jeigu pačios nesirūpinsite savo sveikata ir nesikreipsite į specialistus, stebuklas neįvyks ir tuomet galbūt jau niekas negalės padėti.

 

Visos naujienos Visos naujienos